Uudised

Kooli juubeli eel andsid vilistlased inspiratsioonipäeval loengu 06. detsember Administrator


Neljapäeval, 23.novembril toimus Tarvastu kool 180 eelüritus 8.-12.klassi õpilased osalesid Mustla rahvamajas inspiratsioonipäeval. Meie kooli vilistlased Mait Tafenau, Tarvi Tepandi ja Priit Haamer rääkisid ning näitasid  videoid ja fotosid teemal "Tehisintellekt, kosmoseprogrammid ja start-up".

Aitäh õpetaja Sirje Kasendile inspiratsioonipäeva korraldamise eest!

10. klassi meediatunni raames loodud artikkel:

Neljapäeval 23. novembril toimus meie kooli 8. - 12. klassidele mõeldud inspiratsioonipäev. Selle puhuks tulid meie kooli vilistlased Mait Tafenau, Tarvi Tepandi ja Priit Haamer rääkima tehisintellektist, kosmoseprogrammist ja start-up’ist. Meile, kui 10. klassi meedia õpilastele anti ülesandeks küsida paar huvitavat küsimust vilistlaste käest. Küsisime kõigi kolme käest, et mida nad täna ütleksid nooremale iseendale, kes õpib gümnaasiumis ja mida nad soovitaksid meile kui gümnasistidele, kes alles hakkavad oma tulevikku planeerima. 

Tarvi Tepandi ütleks nooremale iseendale, et ei tohiks väga oma aega raista ja peaks rohkem tegevusi otsima. Ja meile soovitas ta: “Otsige, mis teid huvitab ja küsija suu pihta ei lööda. Kui näete midagi huvitavat, ükskõik mis ettevõtet või siis ülikooli, et alati küsige, kas saab külla tulla; kas saab uurida, kuidas asi tegelikult on.” Mait Tafenau soovitaks praegu nooremale endale endasse rohkem uskuda: “Rohkem julgust annaks kaasa. Tihtipeale kardame asju, mida pole olemas.” Meile soovitas ta mitte piiridesse kinni jääda, vaid julged olla. Nii paistame rohkem silma! 

Priit Haamer ütleks nooremale endale, et tuleks rohkelt raamatuid lugeda. Meile ütles ta, et võime saavutada mida iganes me välja suudame mõelda, piire pole olemas! 

Helerin Ilves, Lisette Kolling ja Karl-Villem Männiste 10.kl 

Neljapäeval, 23.novembril toimus Tarvastu kool 180 eelüritus 8.-12.klassi õpilased osalesid Mustla rahvamajas inspiratsioonipäeval. Meie kooli vilistlased Mait Tafenau, Tarvi Tepandi ja Priit Haamer rääkisid ning näitasid  videoid ja fotosid teemal "Tehisintellekt, kosmoseprogrammid ja start-up".

Aitäh õpetaja Sirje Kasendile inspiratsioonipäeva korraldamise eest!

10. klassi meediatunni raames loodud artikkel:

Neljapäeval 23. novembril toimus meie kooli 8. - 12. klassidele mõeldud inspiratsioonipäev. Selle puhuks tulid meie kooli vilistlased Mait Tafenau, Tarvi Tepandi ja Priit Haamer rääkima tehisintellektist, kosmoseprogrammist ja start-up’ist. Meile, kui 10. klassi meedia õpilastele anti ülesandeks küsida paar huvitavat küsimust vilistlaste käest. Küsisime kõigi kolme käest, et mida nad täna ütleksid nooremale iseendale, kes õpib gümnaasiumis ja mida nad soovitaksid meile kui gümnasistidele, kes alles hakkavad oma tulevikku planeerima. 

Tarvi Tepandi ütleks nooremale iseendale, et ei tohiks väga oma aega raista ja peaks rohkem tegevusi otsima. Ja meile soovitas ta: “Otsige, mis teid huvitab ja küsija suu pihta ei lööda. Kui näete midagi huvitavat, ükskõik mis ettevõtet või siis ülikooli, et alati küsige, kas saab külla tulla; kas saab uurida, kuidas asi tegelikult on.” Mait Tafenau soovitaks praegu nooremale endale endasse rohkem uskuda: “Rohkem julgust annaks kaasa. Tihtipeale kardame asju, mida pole olemas.” Meile soovitas ta mitte piiridesse kinni jääda, vaid julged olla. Nii paistame rohkem silma! 

Priit Haamer ütleks nooremale endale, et tuleks rohkelt raamatuid lugeda. Meile ütles ta, et võime saavutada mida iganes me välja suudame mõelda, piire pole olemas! 

Helerin Ilves, Lisette Kolling ja Karl-Villem Männiste 10.kl