Täna alustas Tarvastu Gümnaasiumis õppimist 286 õpilast. Esmakordselt said aabitsa kätte 29 õpilast ning 16 õpilast asus õppima 10. klassi.
Mustla laululaval toimunud aktusel esines luuletusega õpilasesinduse president Tauno Kobin ning sõna võtsid direktor Karl Kirt ning Viljandi vallavolikogu esimees Mait Allas.
1. a klassijuhataja on õpetaja Ivonne Niittee ning 1. b klassijuhataja on õpetaja Ivi Tigane.
Tervitasime ka meeskonnaga liitunud uusi inimesi.
Sellest õppeaastat töötab meiega õpetaja Ivi Tigane, kes on 1. b klassi õpetaja ja Ivonne Niittee, kes on 1. a klassi õpetaja!
Tehnoloogiaõpetuse õpetajana on meie meeskonnaga liitunud õpetaja Joosep Pilliroog.
Tarvastu Gümnaasiumi arendusjuhina ja Tarvastu Muusika- ja Kunstikooli õppejuhina alustas tööd Deena Mäger.
Koolikokana on Viljandi Vallahalduse Tarvastu Gümnaasiumi meeskonnas Jaanika Almre.
Meie meeskonnaga on taas liitunud inglise keele õpetaja Kerttu Sammul ning käsitöö ja kodunduse õpetaja Kairi Puidet.
Augusti keskpaigast on uues ametis meie majas juhiabina töötav Jana Sild!
Muutunud on ka mõned klassijuhatajad.
3. b klassijuhataja uuest õppeaastast on õpetaja Evi Vilu!
5. klassi klassijuhataja on õpetaja Kersti Vunder.
10. klassi klassijuhataja on õpetaja Ly Haan.
Aitäh ilusate fotode eest Helen Vunder. Galerii leitav siit: https://tarvastugymnaasium.pixieset.com/1september2023fotodhelenvunder/link opens on new page
Tarvastu Gümnaasiumi direktori õppeaasta avaaktuse kõne:
Tere kõigile!
Head algavat uut õppeaastat! Tere tulemast kõigile uutele õppuritele, kes tänasest meie kooliperega liituvad! Täitsa esimest korda asub õppima koos meiega 29 uut õpilast, kes saavad kätte täna oma esimese aabitsa ning kelle jaoks on täiesti uus algus.
Oma uut õpiteed gümnaasiumiastmes alustab 16 noort, kel siht silme ees kolme aasta pärast saada kätte keskharidust tõendav dokument. Kokku on meid selle õppeaasta alguseks 286 õppurit. Täitsa arvestav suurus ühe kooli jaoks.
Põnev aasta tuleb. Jällegi on küsimusi, millele vastata ei oska. Kas või see, kuidas 9. klassi lõpetamine välja näeb. Üldiselt on tavaks olnud see, et enam vähem on teada, millistel tingimustel kooliastet lõpetada saab, aga paraku seekord see nii ei ole. Ootame, milliseid otsuseid Eesti Vabariigi haridus- ja teadusministeerium tegemas on ja ehk saamegi meie sellest lõpuks teada.
Samas, tänased lõpuklasside õpilased on oma kooliteel näinud igasuguseid muutusi ja valmisolek olla paindlik, seegi üks hea oskus tänapäeva maailmas hakkama saamiseks. Ja lõppude lõpuks vahet ei ole, sest oleme selles kõik üheskoos ja hakkama saame me nagunii.
Kõik sellised olukorrad õpetavadki elus hästi hakkama saamist. Õpetab ka seda, kuidas asju ette võtta nii, et ka kõige halvemast olukorrast võtta siiski see maksimum.
Tarvastu Gümnaasium ei õpeta ühele siinsele õpilasele ainult seda, kuidas leida matemaatikas x-i, ega mitte ainult seda, kus asub Sahara kõrb Google Mapsi kaardil või kus see koma parasjagu käib või ei käi. Nende kõikide ülimalt vajalike teadmiste kõrval mängib kool olulist rolli, et areneksid oskused, kuidas olla ettevõtlik, julge, kuidas õigel hetkel õigeid asju öelda või kuidas õigel hetkel oma suu ka kinni hoida. Õpetab kogukonnas koos eksisteerimist ja arenemist, õpetab kuidas käituda nii, et see ei ohustaks sind ega teisi ning kõigil oleks hea olla. Tihti need õppetunnid tulevad läbi eksimuste. Eksimine pole ilmtingimata halb. Vahest ehk kasulik, kui oma eksimustest õppida ja end muuta. Kui lolli järjekindlusega eksida ja mitte midagi muuta – siis ei õpi, ei lähe paremaks ning tekivad ainult probleemid.
Ja vot kogukonnas koos toimetamist, teistega arvestamist ja mitte ainult iseenda peale mõtlemist – seda peame kõik õppima aeg-ajalt. Ainult enese peale mõeldes, enese lühiajalise heaolu või jonni ajamise peale saavutada edu nii, et see on suuresti teiste, kogukonna liikmete heaolu arvelt – pole ilmselt mitte kuidagi hea. Ja selle isekuse tulemusi näeme me kahjuks täna siin kogukonnas kõik ise väga selgelt!
Sel õppeaastal seadsime õpetajatega üheks eesmärgiks koolihoone projekteerimisprotsessis osalemise. Mul on siiralt hea meel, et oleme astumas väga suuri samme selleks, et juba mõne aasta pärast kerkiks siia uus õppehoone. Seda on meile väga vaja ja ma arvan, et Tarvastu õpilased, vajavad seda uut, tänapäevast ja kaasaegset õppehoonet, kus kasvada ettevõtlikuks ja laia silmaringiga nooreks inimeseks. 180 aastaseks saav Tarvastu Gümnaasium väärib seda!
Ja just see ongi põneva aasta üks tähtsamatest maamärkidest. Sel õppeaastal tähistame üheskoos Tarvastu Gümnaasiumi juubelit.
Head õpilased, vanemad, head õpetajad ja koolitöötajad!
Soovin teile ilusat algavat õppeaastat! Olgu see teguderohke, juubelihõnguline ning mis kõige tähtsam – et kõigele vaatamata oleksime õnnelikud, üksteisest hoolivad ja toetavad!
Elagu Tarvastu Gümnaasium!