12. märtsil selgitati Suure-Jaanis välja maakonna parim kool. Kokku osales turniiril 8 võistkonda, kes olid jaotatud neljastesse alagruppidesse.
Alagrupiturniir algas meie jaoks väga hästi. Võitsime Heimtali Põhikooli ja Olustvere Põhikooli 2:0. Sandra Maryn Elvet tegi märkuse, et vastased said vaid niipalju punkte, kui me ise eksisime ning see oli üks paganama tore tähelepanek. Hoolimata 2:0 kaotusest Viljandi Jakobsoni Kooli vastu olime siiski kindlustanud alagrupis teise koha ning jätkasime teekonda poolfinaalis.
Poolfinaali vastaseks oli sel turniiril väga head mängu näidanud August Kitzbergi nimeline Gümnaasium. Võitsime küll mängu 2:0, kuid midagi lihtsalt küll ei tulnud.
Olime enesega ülimalt rahul ning jäime ootama finaali. See oli hetk, kus tundus, et isegi, kui me “jääme teiseks” ei saa me seda väljendit kasutada, saame igati väljateenitult öelda, et “tulime teiseks”.
Finaalis mängisime vastamisi Viljandi Kesklinna Kooliga. Kaotasime äärmiselt tasavägises mängus 2:1. Kusjuures kolmas geim lõppes seisul 15:13.
Peale nii nappi 2:1 kaotust peame ikkagi nentima, et “jäime teiseks”. Hammas oli ju juba korralikult verel.
Kui nüüd vaadata tagasi sügisesse, kus unistasin kõigest sellest, siis uskumatul kombel tegime me selle ikkagi ära. Kõik peale Annabeli mängisid sügisest alates Rahvaliigat. Rahvaliigat läksimegi me mängima vaid seetõttu, et koolidevahelistel võistlustel hea sooritus teha. Olin selle kõik aga vahepeal ära unustanud, kuna pidevad Rahvaliiga kaotused olid motti korralikult alla tõmmanud. Hea on aga tõdeda, et kõik need toredad ja säravad tüdrukud tuletasid mulle selle enesele teadmata jälle meelde.
Tiimi kuulusid: Ketlin Plado, Kätlin Plado, Annabel Palumaa, Sandra Maryn Elvet, Victoria Desiree Elvet, Kaisa Piigli, Mia-Laureen Kala, Ketlin Sisask, Kelli Sisask, Lisette Paks
Tekst ja fotod: Egle Püvi